"Prvi put sam na Kornatu nakon tragedije. Obišli smo teren, vidio sam da je uništeno dosta tragova, a sve obitelji sada su se uvjerile da vatrogasci na tom kršu nisu mogli stradati od eruptivnog požara", kazao je po povratku u Šibenik Joško Klarić, vatrogasac koji je i sam sudjelovao u akciji gašenja požara na Kornatu i otac poginulog zapovjednika požarišta Dina Klarića.
Dina Klarića se uz Dražena Slavicu i Paška Petrinu nakon dosadašnje istrage tereti za tragediju na Kornatu.
Joško Klarić je dodao da danas na Kornatu nije našao svježe
odvaljenu gromadu sa stijene, za koju obitelji sumnjanju je u nju udario helikopter koji je prevozio vatrogasce.
Klarić je poručio kako istinu o svemu što se dogodilo na Kornatu i kako su stradali vatrogasci mogu otkriti samo vještaci i oni koji su osposobljeni za taj posao.
"Očekujemo da će o onom što se dogodilo na Kornatu svoje mišljenje reći i pilot i posada helikoptera, a vjerujemo da će i jedini preživjeli vatrogasac Frane Lučić moći reći barem jednim dijelom što se tamo događalo", rekao je Klarić.
Članovi obitelji poginulih i stradalih vatrogasaca rekli su da je
na Kornatu u uvali Šipnata na obali služena misa za poginule
vatrogasce koju je predvodio murterski župnik don Ivan Katić.
Nakon mise krenuli su preko golog i krševitog terena prema kotlini Špralje gdje je podno Velog vrha pronađeno 13 poginulih i ozlijeđenih vatrogasaca.
Uz suze i jauke, obitelji poginulih i stradalih vatrogasaca nisu mogli potisnuti ogorčenje te su još jednom, kako su
kazali, pozvali odgovorne da otkriju istinu o kornatskoj tragediji.
Obitelji poginulih vatrogasaca na Kornat su otišli jutros oko 11
sati, a njihov odlazak organizirali su Županija šibensko-kninska i šibenske udruge proizišle iz Domovinskog rata, u sklopu obilježavanja 16. obljetnice agresije na Šibenik.
Premda je dio obitelji stradalih vatrogasaca želio da s njima na Kornat krenu i novinari, organizatori nisu dopustili da oni budu na istom brodu s obiteljima stradalih vatrogasaca.