Saslušanje Marine Rukavine, bivše pravnice u zapovjedništvu brigade kojom je u vrijeme akcije zapovijedao optuženi Mirko Norac, predložila je obrana prvooptuženog generala Rahima Ademija.
Tvrde da je kao sudionica sastanka, održanog nekoliko dana prije nego što je Hrvatska vojska krenula u oslobađanje dijela ličkog ratišta, upoznata s detaljima vezanim uz zapovijedanje akcijom, odnosno zapovjednim lancem za koji su neki svjedoci ustvrdili da je "preskakao" Ademija.
Sudsko vijeće prihvatilo je i prijedlog Ademijeve obrane da se pročita zapisnik sa sjednice Vijeća za obranu i nacionalnu sigurnost održane dva dana nakon akcije, ali i naredne dvije sjednice na kojima je također bilo riječi o zauzimanju srpskih sela u okolici Gospića 1993.
Na sastanku tadašnjih najviših državnih dužnosnika govorilo se o akciji i zapovjednim ovlastima, tvrdi obrana tražeći da se, među nizom dokumenata, pročita i odluka pokojnog predsjednika Franje Tuđmana o Ademijevom imenovanju i razrješenju iz koje se vidi da nije bio zapovjednik, već zamjenik zapovjednika Zbornog područja.
Sud, međutim, nije prihvatio prijedlog Norčeve obrana da se izradi karta na kojoj bi bilo naznačeno kretanje postrojbi tijekom akcije te mjesta na kojima su pronađene žrtve, kako bi se utvrdilo jesu li civili i ratni zarobljenici stradali u vojnoj ili policijskoj zoni odgovornosti.
Odbijeno je i vještačenje građevinskog stručnjaka koji bi po snimkama i fotografijama trebao zaključiti jesu li kuće u zauzetim srpskim selima bile zaista uništene ili se radilo o građevinski nedovršenim objektima.
Državno odvjetništvo usprotivilo se prijedlogu da se sasluša nova svjedokinja, čitanju zapisnika sa sjednice VONS-a kao i novim vještačenjima, ističući da su činjenice koje se navedenim prijedlozima mogu utvrditi već rasvijetljene i utvrđene mnogobrojnim dokazima.
Suđenje se nastavlja 17. travnja ispitivanjem jedine preostale svjedokinje Marine Rukavine.