Ondje namjeravaju ostati do ispunjenja zahtjeva. 350 otpuštenih radnika traži isplatu otpremnina i vraćanje uplaćenih dionica. Samo za otpremnine bivša im tvrtka duguje 44 milijuna kuna. No, kako stvari sada stoje u stečajnoj masi više nema novca za radnička potraživanja. Radnici traže od države da se umiješa i obešteti ih.
Već sada je svima jasno da u stečajnoj masi nema više novca za radnička potraživanja. Kao i svaki puta, prvo su se namirili veliki vjerovnici, banke, a radnici po tko zna koji put ostaju kratkih rukava. Sve je to u skladu sa stečajnim zakonom. Radnici zato i traže da intervenira država, koja je bila suvlasnik Đakovštine..
'Samo tražimo svoje. Pošto je nama na stečaju rečeno da ćemo mi biti prvi na isplatnoj listi, međutim do dana današnjeg mi smo ostali zadnji', rekla je Anica Horvat, bivša radnica Đakovštine.
'Nismo se nadali da ćemo ostati bez posla. Svi smo dizali kredite za kuće. Sad to treba otplaćivat, a plaće nema. Da smo dobili otpremninu, pa bi barem nešto riješili', ispričala je Marija Drašković, bivša radnica Đakovštine.
'Prevelika očekivanja prema državi, neću sad o Vladi, govorim o državi kao instituciji. Treba znat da država do jedne mjere treba bit aktivni faktor. Naravno gdje je država vlasnik, tamo ima obvezu', rekao je predsjednik Josipović. Ipak, država je bila suvlasnik Đakovštine. U godinu i pol dana koliko stečaj traje nitko iz države nije našao vremena za otpuštene radnike.