"Ništa od koalicije", odgovorio je Milanović novinarima, koji su ga, nakon današnje prezentacije SDP-ove industrijske politike na Sljemenu, zamolili da komentira izjavu predsjednika HSP-a Ante Đapića da je njegova stranka spremna na koaliciju sa socijaldemokratima.
Istim je riječima odbacio i ocjenu hrvatskog predsjednika Stjepana Mesića danu u izjavi Radio Dalmaciji da je moguća velika koalicija SDP-a s HDZ-om.
Novinare je zanimalo i kako se na SDP-ovoj listi našao kandidat za zastupnika češke i slovačke nacionalne manjine, bivši agent POA-e i "Turekov špijun".
"Hrvatske obavještajne službe nisu gestapo", uzvratio je Milanović.
Dodao je, međutim, kako u radu obavještajnih službi ima nekih nejasnoća i nepoštivanja standarda.
SDP je, kaže, od svog kandidata odustao kako bi otklonio svaku sumnju da je i on sudjelovao u takvim radnjama, ali ga pritom ne želi difamirati.
Komentirajući današnje započinjanje radova na izgradnji pelješkog mosta, Milanović je ocijenio kako se mjesec dana prije izbora ne može raditi ništa.
Naglasio je da je autocesta kroz Neum prioritet i jedini način
povezivanja juga Hrvatske s ostatkom državnog teritorija, kao i
"jedini način da se s Hrvatskom povežu oni do kojih nam je stalo, a to su bosanskohercegovački Hrvati".
Izgradnju mosta nazvao je šarlatanstvom i pokušajem zaobilaženja Hrvata koji žive na području Neuma.
Milanovićeva zamjenica Željka Antunović ustvrdila je, pak, da je današnje svečano otvaranje radova na pelješkom mostu zapravo repriza.
"Ne znamo koje je to po redu otvaranje radova", rekla je Antunović, ustvrdivši da HDZ u svom mandatu nije ni pokušao riješiti problem prometne nepovezanosti juga Hrvatske.
"SDP je za rješavanje problema toga kraja, i to na najjednostavniji i najjeftiniji način. Ako se pokaže da je to most, mi ćemo ga graditi", kazala je Antunović, upitavši ima li HDZ-ova vlada svu dokumentaciju potrebnu za izgradnju mosta za Pelješac.
SDP-ov premijerski kandidat Ljubo Jurčić komentirao je, pak, ocjene MMF-a da Hrvatskoj prijeti financijska kriza.
Ocijenio je da je Hrvatska makroekonomski u sličnoj poziciji u kakvoj su 80-ih bile neke azijske zemlje.
Ocijenio je da će uskoro usporiti rast vrijednosti imovine, što će dovesti i do opadanja investicija i tada bi se, smatra, Hrvatska mogla naći u krizi.