Muškarac (54) pao je s krova kuće u kojoj je pomagao u saniranju krovišta, doznajemo iz PU bjelovarsko-bilogorske. Dojavu su od Centra 112 dobili oko 9:13. Nesreća se dogodila u Čazmi u Ulici Franje Vidovića.
Muškarac je prebačen u bjelovarsku bolnicu. Još se ne zna težina ozljeda, ali navodno nisu opasne po život. Kako doznajemo, kuća s koje je pao nije njegova, već je pomagao prijateljima.
Nakon današnjeg sastanka Stožera civilne zaštite bjelovarsko-bilogorski župan Marko Marušić rekao je kako je muškarac ozlijedio bubrege.
Na području Čazme danas zbrajaju štete od nezapamćenog nevremena koje je jučer poharalo kraj. Više od 30 kuća ostalo je bez krova. Uništeni su poljoprivredni usjevi, automobili...
Čazmanski vatrogasci i danas imaju pune ruke posla.
U Stožeru kažu kako je 80 posto kućanstava u Čazmi opet dobilo struju. Upozoravaju da je kiša padala cijeu noć i danas opet pada, pa su i krovovi koje ljudi sami saniraju - skliski.
Pogledaj na Twitteru
Škole i vrtići u Čazmi danas ne rade, no do ponedjeljka bi đaci trebali natrag u klupe. Osim Čazme, stradali su i Grubišno Polje te općina Berek.
Pogledaj na Twitteru
Nevrijeme je pogodilo i dijelove Virovitičko-podravske županije, gdje je vjetar odnosio crijepove i rušio stabla, a i u Osječko-baranjskoj županiji vatrogasci su jučer imali niz intervencija zbog nevremena.
DHMZ: Meteoalarmi za neke regije
Problema s vremenskim prilikama moglo bi biti i danas. DHMZ upozorava kako je vrijeme potencijalno opasno u cijeloj Hrvatskoj, a dio zemlje obojen je u narančasto, što predstavlja opasno vrijeme.
Upozorenje se odnosi na karlovačku, riječku, gospićku, kninsku i splitsku regiju.
U unutrašnjosti pretežno, a na većem dijelu Jadrana promjenljivo oblačno, uz povremenu kišu, mjestimice i grmljavinu, prognoza je Državnog hidrometeorološkog zavoda (DHMZ) za Hrvatsku za petak.
Ponegdje je moguća obilnija oborina uz izražene pljuskove, a osobito na Jadranu i lokalni neverini.
I europski sustav za predviđanje oluja objavio je upozorenja za dijelove Italije, Slovenije, hrvatsku obalu, Crnu Goru i Albaniju.
Vjetar u sjevernim kopnenim područjima slab i umjeren sjeveroistočni i sjeverni. U predjelima uz Jadran te na Jadranu jugozapadnjak i jugo, mjestimice jako.
Najviša dnevna temperatura između 17 i 22, na Jadranu od 23 do 28 Celzijevih stupnjeva.
Pogledaj na Twitteru
"Kolnici su mokri i skliski u većem dijelu zemlje, zbog lokalno obilnijih oborina moguće je zadržavanje veće količine vode na kolniku, a mogući su i odroni, osobito na cestama u gorju i na Jadranskoj magistrali", upozorio je i HAK.
Ponegdje ima i magle.