Ispuštali fekalije u more

Nakon scene koja je zgrozila mještane stigla isprika: "Bio je nepredviđen slučaj"

Incident na Korčuli Foto: DNEVNIK.hr
Kako su ispričali mještani, otpadne vode izlili su u more tik uz uvalu Tatinja, na kojoj su bili kupači.

Nakon što smo jučer objavili članak o sramotnim prizorima u uvali Tatinja na Korčuli, stigla je i reakcija, odnosno isprika nadležnih službi. 

Naime, mještani su snimili vozilo NPKLM vodovoda i djelatnike koji su, kako su rekli, ostatke fekalija iz cijevi isprali u more. Sve se dogodilo u ponedjeljak, 15. lipnja, tek nekoliko metara od prvih kupača u uvali Tatinja u Lumbardi. 

Iz NPKLM Vodovoda potvrdili su da je došlo do ispuštanja otpadnih voda, istaknuvši da namjera djelatnika nije bila uzrokovati onečišćenje, već se radilo o nepredviđenom slučaju.

Naime, nakon pražnjenja septičke jame, gašenja kamion pumpe i odspajanja crijeva za pražnjenje, izlila se manja količina otpadne vode koja se zadržala u crijevu zbog, kako su objasnili, velike razlike u nadmorskoj visini između septičke jame i lokacije na kojoj se nalazila cisterna - jedine moguće pristupne točke samom objektu. 

Pročitajte i ovo Neugodno iznenađenje VIDEO Sramotne scene na našem otoku! Mještani šokirani prizorom uz plažu: "Ostatke su isprali u more"

"Ovim putem se ispričavamo mještanima uvale Tatinja zbog neugodnog događaja koji se dogodio prilikom pražnjenja internog sustava odvodnje, a prema zahtjevu fizičke osobe, tj. vlasnika nekretnine koji je tražio hitnu intervenciju pražnjenja internog sustava", poručili su iz NPKLM Vodovoda.