- Radnik se krenuo umiti i popiti vode, a onda mu je odjednom pozlilo te se srušio i preminuo, rečeno nam je u policiji.
Tijelo je prevezeno u Zavod za sudsku medicinu gdje će biti utvrđen uzrok smrti, no prema neslužbenim informacijama nesretni je čovjek preminuo od infarkta kao posljedice vrućine.
Temperature u hladu danas u Zagrebu bile su više od 30 stupnjeva, dok je na suncu bilo i nekoliko stupnjeva više.
Slično je bilo i u ostatku države. Jučerašnji dan bio je najtopliji ove godine.
U 15 sati Osječani su se pržili na teško podnošljiva 34 stupnja. Svi su bili u potrazi za bilo kakvim osvježenjem, a na suncu se nije dugo zadžavalo.
Slično i u Rijeci na 32 stupnja. Za razliku od kontinentalaca njima je spas ponudilo more. Gužve je bilo i na splitskim bačvicama. A rivu nisu mogli rashladiti ni ventilatori pod tendama kafića.
Zbog ista 32 stupnja hladovina se tražila i u Zagrebu. Spas su mnogi potražili na Jarunu.
Broj poziva na 94, zbog vrućine u metropoli, povećan je za više od 15 posto. Na sreću bez tragičnih posljedica!
- Imali smo povećani broj intervencija na cesti, ljudi su imali nesvjestice, u tramvaju, autobusima, rekla nam je dr. Ileana Lučić - Renaud, voditeljica operativne smjene Hitne pomoći u Zagrebu.
Paklene vrućine najteže podnose djeca do četiri godine te starije osobe. Oni, ali i svi ostali, morali bi piti više tekućine.
- Tekućina znači ne alkohol i ne gazirano piće, dakle prirodni sokovi, ne preslatki i ne prehladni, eventualno napici za sportaše, odjeća prirodnih materijala, pamuk, lan, svijetlih boja, ne boraviti vani i pokriti glavu, naočalama svakako zaštiti oči, preporuča Lučić - Renaud.
Visoke temperature vladat će i sljedeća dva dana. Osvježavajuće kapi kiše, ali samo u obliku pljuskova, trebale bi prema prognostičarima pasti u četvrtkak i spustiti temperaturu za nekoliko stupnjeva.