Aktivisti su kazali kako je ovo njihova reakcija na četverogodišnje upravljanje Zagrebom, koje je rezultiralo 'mutnom vodom'. Napominju da je sastav zagrebačke vode politička korupcija 22%, građevinske muljaže 20 posto, zloupotreba gradskog novca 16 posto, izigravanje institucija i procedura 15 %, suludi gradski projekti 12%, bahato ponašanje 10 %, ostale mutne tvari u tragovima.
'Razlog za ovakvu reakciju jest to što je Gradska skupština za svog mandata izglasovala brojen odluke poput stalnih promejna GUP-a, koje su pogodovale Horvatinčiću i Todoriću umjesto svim građanima koje skupština zastupa', rekao je novinarima Tomislav Tomašević iz Zelene akcije.
'Mutna voda odobrena od Vlade i SDP-a'
Pravo na grad i Zelena akcija povodom akcije Mutna Voda poslali su i priopćenje medijima u kojima kažu da je Mutna vrhunski zagrebački proizvod i prva voda te vrste u Hrvatskoj i da obogaćuje pojedince, obitelji i poduzeća te pospješuje klijentelizam i korupciju.
'Mutna je odobrena od Vlade Republike Hrvatske i premijera Sanadera te od središnjice SDP-a, što jamči dvostruku sigurnost u obavljanju mutnih poslova. USKOK i Državno odvjetništvo provode stalnu kontrolu kvalitete za vodu Mutna', kažu zelena akcija i Pravo na grad. Predstavljena je i web stranica mutna.com.