Zaključeno da je policija 'ovlaštena i dužna dovršiti postupanje po anonimnoj prijavi koja se odnosi na nabavku oružja iz 1991. godine u Rijeci te o rezultatima obavijestiti nadležno državno odvjetništvo', priopćeno je iz MUP-a. U priopćenju koje potpisuje glasnogovornik MUP-a Krunoslav Borovec navodi se kako se na sastanku raspravljalo 'o primjeni novog Zakona o kaznenom postupku, te Zakona o državnom odvjetništvu i Zakona o policijskim poslovima i ovlastima', a zaključeno je 'kako obje institucije, i policija i Državno odvjetništvo, moraju imati osigurane kapacitete potrebne za primjenu Zakona o kaznenom postupku za sva kaznena djela'.
Odazivanje na anonimne prijave
'Nadalje tema današnjeg sastanka bilo je i postupanje policije i državnog odvjetništva po anonimnim prijavama u vezi čega je zaključeno da je obaveza obje institucije izvršiti potrebne izvide radi provjere navoda o mogućim počinjenim kaznenim djelima i počiniteljima tih djela, jer dosadašnja iskustva i policije i državnog odvjetništva pokazuju kako anonimne prijave mogu predstavljati koristan izvor informacija za pokretanje kriminalističkih istraživanja', stoji u priopćenju.
>> Linić: Nisam dobio poziv na obavijesni razgovor, afera je izmišljena
'Sudionici sastanka ističu kako je policija na osnovu Zakona o kaznenom postupku i Zakona o policijskim poslovima i ovlastima u radu po anonimnim prijavama ovlaštena postupati bilo po nalogu državnog odvjetnika bilo samostalno temeljem Zakona o policijskim poslovima i ovlastima. Slijedom iznijetog policija je ovlaštena i dužna dovršiti postupanje po anonimnoj prijavi koja se odnosi na nabavku oružja iz 1991. godine u Rijeci te o rezultatima obavijestiti nadležno državno odvjetništvo', stoji u priopćenju.