"Hoćete biti odgovorni za ubojstvo?"

VIDEO Mladić legao na tračnice, potukao se i opirao policiji: Poznati detalji kaosa u centru Zagreba

Mladić legao na tračnice u Zagrebu Foto: screenshot
Mladić je uhićen, potvrdila nam je policija.

Mladić je u subotu oko 7 ujutro na zagrebačkom Glavnom kolodvoru legao na tramvajske tračnice i tako spriječio prolaz tramvaja.

Prema snimkama koje kruže društvenim mrežama, mladić je vikao: "Upomoć, upomoć", a zatim se obratio osobama koje se nalaze u tramvaju - "Hoćete biti odgovorni za ubojstvo? Ajde, zgazi me, boli me briga", govorio je dok je ležao na tračnicama.

U jednoj od objavljenih snimki vidi se i trenutak u kojem mladić jednog građanina udara nogom.

Mladiću je potom pristupio policajac, a u pozadini snimke čuju se građani koji tvrde da je čovjek poludio.

Intervenirala policija 

Iz PU zagrebačke su potvrdili za DNEVNIK.hr da su ujutro intervenirali na temelju zaprimljene dojave o narušavanju javnog reda i mira.

Policija je utvrdila da je riječ o 21-godišnjaku koji je prethodno na ulici narušavao javni red i mir te se fizički sukobio s 29-godišnjakom.

Mladić nije postupao po naredbama policajaca, a kako bi ga spriječili u bijegu, policijski službenici upotrijebili su tjelesnu snagu i stavili mu sredstva za vezivanje.

Alkotestiranjem je utvrđeno da je imao 1,92 promila alkohola u organizmu, kažu nam u policiji.

Mladić je uhićen i odveden u policijsku postaju na kriminalističko istraživanje. Liječničkim pregledom utvrđena mu je površinska ozljeda šake, za koju policija navodi da je najvjerojatnije nastala ranije i da nije posljedica njihove intervencije.

Nakon što se otrijezni i kriminalističko istraživanje bude završeno, 21-godišnjak će biti doveden na nadležni prekršajni sud zbog narušavanja javnog reda i mira.

Povezane teme