Studentima su profesori nudili polaganje ispita putem Ljetne škole, gdje su za 3600 kuna mogli položiti dva ispita, dok su neki od nastavnika u 15 dana rada mogli zaraditi i najmanje toliko tisuća kuna. Studentima se nudilo da polažu ispite koje nisu stigli dati u regularnom roku.
'Ljetna škola nije ustrojena kao sveučilišni studij, pa ispiti koji su se tamo polagali ne mogu biti pravno valjani program formalnog visokog obrazovanja, a njegovim se završetkom ne mogu ispunjavati studijske obveze niti se mogu priznavati kao položeni određeni ispiti iz studijskog programa', stoji u nalazu Ministarstva, koje prenosi Jutarnji list.
Dakle, djelovanje ljetne škole van je okvira zakona, prema Ministarstvu, a ispiti, koji su studenti polagali u toj školi, jednako su pravno nevažeći, iz razloga navedenih u nalazu Ministarstva. Ocjene osječki studenti nisu, međutim dobivali direktno, već su dobivali certifikat, koji bi im se na jesenskom roku priznavao, a ispiti koje bi položili, tretirali su se kao da su položeni u regularnom roku.