Zamoljen da komentira današnje medijske napise o tome ministar Rončević je, nakon svečane sjednice Gradskog vijeća Donjeg Miholjaca, izjavio novinarima da se ne radi se ni o kakvom masovnom nezadovoljstvu pilota.
"Normalno je i razumljivo da netko od tih mladih ljudi ima svoju pojedinačnu ambiciju. Oni uglavnom odlaze u hrvatsku nacionalnu zrakoplovnu kompaniju 'Croatia Airlines'. Međutim, mi na taj način ne gubimo svoj potencijal, jer oni su pričuvnici i samo su napustili djelatnu vojnu službu, a svoje će letačke sposobnosti održavati u civilnoj aviokompaniji", izjavio je Rončević.
Ministar je podsjetio da je školovanje vojnih pilota za potrebe
Hrvatskog ratnog zrakoplovstva (HRZ) počelo 1993., da je u sustav HRZ-a do sada ušlo 214 školovanih pilota, a iz MORH-a su otišla 24 pilota, od kojih je deset ispunilo uvjete za punu starosnu mirovinu.
Prema našem dugoročnom planu razvoja, sve grane Oružanih snaga RH zadužene su razvijati kadrove za svoje potrebe i ukupne potrebe OSRH. Glavni stožer i nadležna zapovjedništva i dalje će se baviti pitanjima razvoja kadrova za normalno funkcioniranje Oružanih snaga i ne vidim da će tu biti nekih većih problema, dodao je ministar Rončević.