Za njega tvrde "da je za okupacije Vukovara bio "na strani krajinske okupacijske vlasti, a sada sudi u ime države koju je rušio".
Po riječima Danijela Rehaka, HDLSKL je još prošle godine "upozorio mjerodavna tijela na Kojićevu prošlost", ali kako do sada nitko nije reagirao, Udruga pokušava reagirati preko novinara jer članovi te udruge, kako je rekao, smatraju da nije u redu da u "hrvatskoj državi sudi onaj tko je sudio u krajinskoj paradržavnoj tvorevini".
Rekah je također kazao kako su suca Kojića hrvatski branitelji i civili u tijeku zatočeništva 1991. viđali u srbijanskom
koncentracijskom logoru Stajićevu, ali ne znaju što je ondje radio.
"Želimo da državna tijela provjere Kojićevu prošlost i o tome
izvijesti javnost kako bi se končano saznala istina, a ne da se nas ignorira", kazao je Rehak, dodavši kako je HDLSKL do sada podnio nekoliko kaznenih prijava protiv osumnjičenih za srpsku agresiju na Hrvatsku i Vukovar, među kojima je nalazi i kaznena prijava protiv Kojića.
"Glede tih prijava, na žalost, ništa se ne događa, niti nas se
obavještava o trenutačnu stanju i onome što se kani učiniti", navodi Rehak i dodaje kako će, što godine prolaze, biti sve teže suditi zločincima.
Zato je, smatra, krajnje vrijeme da se kaznene prijave za
ratne zločine "izvade iz ladica i aktualiziraju te konačno sudi
odgovornima za stradanja žrtava u Vukovaru i drugim mjestima".
Sudac Milan Kojić u izjavi novinarima odbacio je optužbe iz HDLSKL-a, rekavši kako su dio "harange" koja se već godinu dana vodi protiv njega.
Također je zanijekao navode da je dolazio u logor Stajićevo te
da je u vrijeme tzv. Krajine podupirao okupacijsku vlast.
"Znam strukture iz kojih to potiče, imam dokaze i poduzet ću
odgovarajuće korake", rekao je kratko sudac Milan Kojić.