''Upravni odbor Hrvatskog generalskog zbora na izvanrednoj sjednici razmotrio je aktualno stanje te nakon četverosatne rasprave u kojoj su svi imali priliku iznijeti svoje stajalište većinom glasova zaključio kako treba prestati s javnim međusobnim prozivanjima te sva eventualna nezadovoljstva ili prijepore prije svega rješavati sukladno odredbama Statuta i Kodeksa te drugih važećih odluka, a to znači unutar Hrvatskog generalskog zbora'', stoji u priopćenju Hrvatskog generalskog zbora.
Dalje navode da je ukupna situacija u Hrvatskom generalskom zboru stabilna i da nastavlja odlučno djelovati sukladno propisima i prihvaćenim planovima rada. ''Hrvatski generalski zbor i nadalje će se boriti za međusobne odnose utemeljene na međusobnom uvažavanju i poštovanju, solidarnosti, kolegijalnosti, međusobnoj toleranciji i povjerenju, istinitosti, prijateljstvu i odanosti i u djelovanju unutar HGZ-a i izvan njega, uvažavajući pravo na drugačije mišljenje i poštivanje mišljenja drugih, ali ne prihvaćajući anarhiju i nepridržavanje vlastitih propisa.''
Umirovljeni general Ljubo Ćesić Rojs poručio je da je izbačen iz Hrvatskog generalskog zbora. ''Izbacili su me van, a za komentar slučaja zovite predsjednika Hrvatskog generalskog zbora'', rekao je za Jutarnji list.
Nazvali smo generala Krešića, no on nam ništa nije htio komentirati. ''Sve piše u priopćenju, sad idem na pogreb i ne mogu razgovarati'', kratko nam je rekao predsjednik HGZ-a Marinko Krešić. U priopćenju se ni jednom riječju ne spominje Rojs.
Krešić i njegov zamjenik Rojs sukobili su se nakon što je 12 generala napalo Krešića jer se sastao s izaslanstvom Udruženja generala BiH navodeći da se treba pitati je li netko od njih odgovoran za ratne zločine. Naknadno je Rojs zatražio da Krešić podnese ostavku.