Andrija Hebrang (HDZ) rekao je kako je Lesarova interpelacija upućena na krivu adresu, jer o tome tko može koristiti službene kartice ne odlučuje ministar Šuker, već je to propisano Odlukom iz 2000., a Šuker nije odgovoran ni koliko se troši, već čelnik svakog državnog tijela.
"Više se novca u ministarstvima potroši na olovke nego na kartice, a ni to ministar ne treba znati", kazao je Hebrang, ocijenivši kako se ovom interpelacijom neosnovano baca ljaga na političare.
"Sami bacamo blato na sebe pa se onda čudimo zašto su odjeci u medijima na političare negativni. To je postao najomiljeniji šport u ovoj državi", rekao je, ističući kako su interpelacijom "strelice" uperene na krivu adresu, budući da je Šuker, naglasio je, jedan od najzaslužnijih za uvođenje reda u državne financije.
>> Milanović predstavio SDP-ovu interpelaciju, ministar finacija odbacio navode iz interpelacije
Stanko Grčić (HSS) ocijenio je kako Lesarova interpelacija odražava njegov subjektivni dojam, a ne objektivne činjenice na kojima bi se trebala temeljiti.
Smatra da je Lesara trebao zadovoljiti Šukerov i odgovor njegova ministarstva na postavljeno zastupničko pitanje s početka godine, budući da je odluka kojom je propisano tko sve od dužnosnika može koristiti službene kartice donesena još 2000., i to za mandata vlasti u kojoj je sudjelovala i njegova bivša stranka HNS.
Brankica Crljenko (SDP) Vladu i ministra Šukera prozvala je za bahatost prema građanima i skrivanje informacija koje građani imaju pravo znati.
"Zbog te bahatosti Vlade nije ni čudo da se podaci o trošenju proračunskog novca skrivaju od javnosti. Sjetite se Verone - imamo račune, nemamo račune, zagubili smo račune, pokazali smo račune, a nitko od nas račune nije vidio", rekla je.
Damir Kajin (IDS) rekao je kako se slaže s Lesarom da se javnost izvijesti o podatku tko je i koliko trošio na službenu karticu, ali i istaknuo kako se tim pitanjima skreće pozornost s onih ključnih, životnih pitanja poput stvarne korupcije.
"Ovim ništa nećemo riješiti, osim što ćemo dezavuirati institucije ove države. Korupcija nije u karticama, jer državna revizija može vrlo jednostavno utvrditi tko je i zašto trošio, korupcija je u kilometrima asfalta, u javnim nabavama, u vanjskim programima medija, u privatizaciji", kazao je Kajin.