Gostujući u emisiji "Mandatarenje" Televizije B92 Mladenović je isključio mogućnost bilo kakvih pregovora o budućoj vladi s Demokratskom strankom (DS) predsjednika Srbije Borisa Tadića.
On je to obrazložio udaljavanjem dvije stranke zbog nedavnog potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju (SSP) s Europskom unijom (EU), što je Koštunica nazvao izdajom i protudržavnim činom.
"Očekujem dogovor o vladi između DSS-a, SRS i Socijalističke partije Srbije (SPS), a vjerojatno ćemo razgovarati i s jednom manjinskom strankom", kazao je Mladenović.
Postojanje pregovora o budućoj vladi s DSS-om u istoj je emisiji potvrdio i glavni tajnik SRS Aleksandar Vučić, dodajući da je na pomolu i koalicija te dvije stranke sa SPS-om u Beogradu.
Dužnosnik SPS-a Branko Ružić izjavio je da predsjednik te stranke Ivica Dačić još nije službeno razgovarao s predstavnicima DSS-a i SRS-a, a sam Dačić je u odmah nakon izbora najavio da će mu prvi sugovornik u pregovorima o eventualnoj koaliciji biti Vojislav Koštunica i njegov DSS.
Prema podacima Republičke izborne koalicije, na temelju 95,16 posto obrađenih biračkih mjesta, lista "Za europsku Srbiju" Borisa Tadića osvojila je 102 mandata (od ukupno 250) u budućem parlamentu, SRS će imati 77 mandata, koalicija Koštuničinog DSS-a i Nove Srbije (NS) Velimira Ilića imat će 30 mandata, a koalicija SPS-a, Partije ujedinjenih penzionera Srbije (PUPS) i Jedinstvene Srbije (JS) imat će 20 mandata.
Liberalno demokratska partija (LDP) osvojila je 14 mandata, a slijede Mađarska koalicija s četiri zastupnika, Bošnjačka koalicija Sulejmana Ugljanina dva, te Koalicija Albanaca Preševske doline s jednim zastupnikom u budućem parlamentu.
Za formiranje većine u parlamentu treba prikupiti 126 od ukupno 250 zastupnika u Skupštini Srbije.