Šepac je prije tri tjedna u polju, u selu Dabar pored Otočca, stao na minu i koji je u riječku bolnicu stigao sa složenim eksplozivnim lomom desne potkoljenice koja je ostala bez velikog dijela kosti i tkiva te eksplozivnim lomom lijeve potkoljenice i desnog stopala.
'Ovakve operacije radimo od 1984. godine i tu moram spomenuti prof. dr. Žarka Tomljanovića kao začetnika mikrokirurgije u nekadašnjem Odjelu za traumatologiju. U posljednjih pet godina promijenili smo u cijelosti koncept liječenja ovakvih lomova ekstremiteta i dok smo prije za spajanje kostiju upotrebljavali pločicu i vijke, danas najčešće rabimo intramedularni čavao. Prednosti čavla su velike, što svjedoče svi naši pacijenti liječeni ovom metodom koji na prvu kontrolu u traumatološku ambulantu dolaze hodajući uz pomoć štaka', rekao je doc. dr. Hrvoje Štalekar, a prenosi Novi List.
Najsloženija od pet operacija trajala je punih 12 sati, a pritom su Šepcu sanirane sve ozljede mekog tkiva i kosti desne potkoljenice, kao i lom lijeve potkoljenice. Morali su, kako bi spasili nogu, napraviti i autotransplantaciju tkiva na desnoj potkoljenici, mišićem iz pacijentovih leđa, kako bi nadomjestili izgubljeno tkivo. 'Posljedice liječenja ovakvih ozljeda nekad su bile amputacije, no sad nove metode pacijentima nude brz oporavak i vraćanje normalnim životnim aktivnostima. Ne možemo reći da će pacijent nakon ove nesreće moći raditi sve što je radio i ranije, i svakako će mu biti utvrđen određen stupanj invalidnosti, ali će u svakom slučaju moći hodati', zaključio je Štalekar.