Reporterka Dnevnika Nove TV Viktorija Bednjanec javila se iz Državnog izbornog povjerenstva gdje je razgovarala s potpredsjednikom DIP-a Josipom Salapićem koji je kazao kako sve protječe u redu i sva su biračka mjesta otvorena u redovno vrijeme.
"Pozivamo sve birače da izađu na drugi krug izbora jer se ponavljaju u 121 izbornoj jedinici, 12 županija, Gradu Zagrebu, 46 gradova i 62 općine. U ponovljenim izborima izlaznost je uvijek nešto manja, u nekim jedinicama je vrlo napeto, a bilo bi lijepo da građani u što većem broju ostvare svoje biračko pravo", kazao je Salapić.
"Nažalost, politika se uvijek komentira prije izbora, a na sam dan izbora izlaznost je mala. Negdje se stvarno odlučuje u nekoliko glasova, bilo je puno izbornih procesa, ali uvijek je demokracija jača ako veći broj građana ostvari svoje pravo", naglasio je Josip Salapić.
Upitan o situaciji vezano za kršenje izborne šutnje, Salapić je kazao kako su upozorenja DIP-a bila jasna pa je kršenja nešto manje.
This browser does not support the video element.
"Bilo je nešto društvenih mreža, nešto letaka gdje ne bi trebali biti, neki kandidati su bili na biračkim mjestima u vrijeme kada ne bi trebali biti, ali mi na terenu to upozoravamo. Puno ljudi radi, stalno stižu neke prijave, malo je napetosti između kandidata kad je mala razlika u drugom krugu pa sve pozivamo na mir, na razum i ostvarivanje demokratskog prava", kazao je potpredsjednik DIP-a i dodao da se birališta zatvaraju u 19 sati.
"Od 20 sati imat ćemo svakih deset minuta neslužbene rezultate, a vjerujem da ćemo već oko 21:30 imati 99 posto obrađenih biračkih mjesta u Hrvatskoj", poručio je.