Jeste li se i vi susreli s mobingom na radnom mjestu? Svoja iskustva pošaljite nam na moj.report@novatv.hr
Osim mobinga, veliki problem je i stradavanje na poslu. Godišnje u Hrvatskoj gotovo 13 tisuća radnika doživi ozljedu na radu.
Svjesna rizika kojem se izlaže, Branka Šprem je odlučila progovoriti.
'Ja nisam dijete koje ide u vrtić ili školu, koje će si dozvoliti viku na sebe, koja se dogodila u mom slučaju, gdje su me kolega i kolegica doslovce izvrijeđali', ispričala je Branka.
Gledanje u pod i šutnja, ostavili su brojne tragove, nastradalo je zdravlje.
'Trenutno hodam na psihoterapije na Rebro, gdje su mi stručnjaci ukazali veliku pomoć i na tom sam im zahvalna', rekla je Branka. Nacionalni dan zaštite na radu posvećen je upravo ovom problemu.
Tuku ih, psuju! Na posao s glavom u torbi. I tako svaki dan!
'Mobing je jedna od pojava koja je oduvijek postojala, ali u zadnje vrijeme ona je nažalost previše učestala i previše utječe na zdravlje radnika', kazao je Mladen Novosel, savez samostalnih sindikata. Sve je više onih koji zbog ovog problema traže liječničku pomoć.
Radnici utjehu traže i u brojnim udrugama. Ovog problema svjesni su i u resornom ministarstvu. Poseban zakon trebao bi biti gotov potkraj ove ili početkom iduće godine.
No, osim mobinga veliki problem su i stradavanja na poslu.
'Jednom godišnje se spominje da u Hrvatskoj između 12 i 13 tisuća radnika strada na radnom mjestu jednom godišnje govorimo da više 6 tisuća radnika dnevno u svijetu umre izgubi život zbog povreda na radnom mjestu', rekao je Novosel. I više je to nego dovoljan razlog da se o ovom problemu govori više, a ne samo jednom na godinu.
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook