Snažan miris goriva i masni trag koji se proteže plažom te cestom u neposrednoj blizini kupača - takav je prizor u subotu ujutro na plaži Lolić u Pirovcu zatekao čitatelj DNEVNIK.hr-a. "Meni je ovo skandalozno", kaže nam.
Prema njegovoj procjeni, trag tekućine proteže se najmanje 200 metara, a sumnja da je riječ o dizelskom gorivu.
"Kad sam išao prema plaži, osjetio sam miris. Gledam što to smrdi, tu nema brodova, nema ničega. Kad sam došao dolje, vidio sam trag po pijesku", ispričao je za DNEVNIK.hr.
Čitatelj tvrdi da se trag ne završava na plaži nego se proteže i cestom. "Ovo je plaža, tu su djeca. Mi smo se maknuli od toga, ali ima i druge djece", rekao je.
"Kao da nikog nije briga"
Nakon nekoliko neuspjelih poziva upućenih različitim službama, s brojem 112 uspio je stupiti u kontakt oko 9:12. Prema njegovim riječima, vatrogasci su stigli na mjesto događaja otprilike pola sata nakon poziva, a poslije njih i policija.
Navodi da oko sat i pol vremena nakon njegove dojave nije vidio da je započelo uklanjanje tekućine. "Došla su trojica vatrogasaca, prošetali su uzduž i poprijeko. Nakon toga došla su i dva policajca, a onda i još jedan vatrogasac. Prošetao je, podigao jedan kamenčić, pomirisao, bacio ga i prošetao dalje. Znači, ništa. K'o da nikog nije briga za ovo, a to se i dalje upija u zemlju", kaže nam.
Posebno ga zabrinjava mogućnost da se onečišćenje proširi prema moru.
Čitatelj, koji inače živi u Njemačkoj i trenutačno boravi u Pirovcu, kaže da ga je reakcija na događaj iznenadila. "U Njemačkoj se na to odmah izlazi na teren. Pogotovo da ne bi sve ušlo u vodu. Ako bi završilo u moru, onda se mora spriječiti da se dalje širi. Jednostavno sam u šoku", ispričao je.
DNEVNIK.hr je o svemu kontaktirao PU šibensko-kninsku, iz koje nam kažu da nisu zaprimili dojavu o ovom događaju. Kontaktirali smo i DVD Pirovac, a njihov odgovor objavit ćemo po primitku.
Zasad nije službeno potvrđeno o kojoj je tekućini riječ, kako je dospjela na plažu i cestu ni tko je odgovoran za izlijevanje.
This browser does not support the video element.
Galerija