IDS za predizbornu kampanju oko dva milijuna kuna

Slika nije dostupna
Istarski demokratski sabor objavio je da će za predizbornu kampanju potrošiti oko dva milijuna kuna, a od toga 600 tisuća na oglašivanje u medijima - televiziji, radiju i novinama, priopćeno je večeras iz ureda stranke.

Ostatak će stranka, kako se navodi u priopćenju, utrošiti na zakup oglasnog prostora te izradbu plakata (450 tisuća kuna), promidžbenog materijala (350 tisuća), a za organizaciju predizbornih skupova predviđeno je oko 600 tisuća kuna.

IDS će po Zakonu o izboru zastupnika u Hrvatski sabor za izbornu promidžbu dobiti 1,3 milijuna kuna te 350 tisuća kuna iz proračuna po Zakonu o financiranju političkih stranaka. 

Također računa da će od donacija dobiti oko 300 tisuća, a od donacija samih članova i članarina još oko 50 tisuća kuna.

"Gledajući troškove ostalih političkih stranaka koji će u
predizbornoj kampanji potrošiti desetke milijuna kuna, naši troškovi nisu veliki. Sekunda na nacionalnoj televiziji je vrlo skupa i to si IDS ne može priuštiti. IDS će medijsku promidžbu temeljiti na kampanji na lokalnim televizijama u Istri", izjavio je predsjednik stranke Ivan Jakovčić.

Povezane teme