Drmić je na konferenciji za novinare u Hrvatskom saboru rekao da je jutros razgovarao s Glavaševim odvjetnicima, koji su ga izvijestili da istražuju pravne mogućnosti upućivanja zahtjeva za izuzećem domaćeg pravosuđa od postupanja prema Glavašu.
Odvjetnici i Glavaševi kolege iz HDSSB-a drže, naime, da bi
prebacivanje postupka u Haag bilo dobro za Glavaša i njegovo dokazivanje nevinosti za ratni zločin za koji ga tereti tužiteljstvo.
Drmić kaže da bi se u haškom procesu skinula oznaka tajnosti s postupka pa bi, tvrdi, na vidjelo izašlo da istraga i podignuta optužnica protiv Glavaša nisu utemeljene ni na jednom elementu koji tereti Glavaša, "već samo na političkoj volji da se Glavaša makne iz političkog djelovanja u Slavoniji".
Glavašu bi Haški sud, uvjeren je, dopustio obranu sa slobode, kao što je i učinio u slučaju generala Čermaka i Markača koji su dragovoljno pristupili tom sudu, a omogućila bi se, kaže, i veća objektivnost postupka koji bi bio oslobođen političkog pritiska aktualne hrvatske vlasti na pravosuđe.
Drmić je izvijestio i da su se Glavaševi branitelji već podnescima obratili Ustavnom i Vrhovnom sudu od kojih traže propitivanje ustavnosti i zakonitosti saborskih i sudskih odluka na temelju kojih je Glavaš pritvoren.
Drmić i njegov stranački kolega Vladimir Šišljagić i danas su
ponovili da je kazneni progon Glavaša politički motiviran, da je počeo prije dvije godine isključenjem Glavaša iz HDZ-a, a nastavljen političkim pritiskom na pravosuđe.
Kao glavnog izvršitelja naloga vlasti da "Glavaša likvidira iz
političkog i javnog života" Drmić je naveo načelnika osječko-baranjske policije Vladimira Fabera.
Fabera je optužio da je izigrao dogovor s Glavaševim braniteljima i pristašama koji su s njim bili prije nego li je prije dva dana dragovoljno otišao u osječki zatvor, da policija, primi li Glavaš nalog za uhićenje, neće uporabiti silu, koja je, tvrdi Drmić, izbjegnuta samo zato što su se policajci oglušili na Faberovu zapovjed.