Očekivane teme razgovora hrvatskog premijera s grčkim dužnosnicima su bilateralni odnosi i unapređenje gospodarskih koji trenutačno zaostaju za političkim.
Grčka podržava ulazak Hrvatske u Europsku uniju i NATO savez kao i proširenje EU-a na sve zemlje regije jer smatra da je ono jamac njezine stabilnosti.
Dvije zemlje imaju izrazito dobre odnose bez otvorenih pitanja, a tome svjedoči više potpisanih sporazuma i ugovora te brojni bilateralni susreti.
Za obje je zemlje posebno važna izgradnja Jadransko-jonske autoceste koja će riješiti pitanje prometne povezanosti tog prostora sa zapadnom Europom te unaprijediti razvoj zemalja kroz koje prolazi.
Istodobno će se u Ateni u utorak održati i Hrvatsko-grčki poslovni forum na kojemu će se sastati hrvatski i grčki gospodarstvenici i razgovarati o mogućnostima suradnje Hrvatske i Grčke, koje su velike osobito u područjima trgovine, poduzetništva i turizma.
Hrvatsko izaslanstvo čini 12 tvrtki, dok će s grčke strane forumu nazočiti pedesetak gospodarstvenika.
Prilikom posjeta grčkog predsjednika Hrvatskoj u ožujku ove godine, također je održan Hrvatsko-grčki gospodarski forum na kojemu su bili predstavnici dvadesetak grčkih tvrtki iz pomorskog i zračnog prijevoza, hotelijerstva, tekstilne industrije, proizvodnje umjetnih gnojiva, obnovljivih izvora energije i metalurgije te predstavnici grčkih regionalnih gospodarskih komora, industrijskih udruženja te udruženja grčkih izvoznika.
Hrvatsko-grčka gospodarska suradnja osobito je dobra u području domaće brodogradnje za grčke kompanije, a očekuju se bolji rezultati u privlačenju grčkih ulagača u Hrvatsku.
Turizam, energetika te izgradnja infrastrukture područja su mogućih grčkih ulaganja u Hrvatsku.
Hrvatska i Grčka 2005. su ostvarile 178 milijuna USD ukupne robne razmjene, od čega je hrvatski izvoz u Grčku bio 114 milijuna USD te je ostvaren suficit 50 milijuna USD.
Prošle je godine hrvatski izvoz u Grčku bio tek 34 milijuna USD, a uvoz iz te zemlje 89 milijuna USD te je ostvaren deficit 54 milijuna USD.