Turčinović je podgoričkom dnevniku Vijesti rekao da je zadovoljan suradnjom hrvatske i crnogorske policije u pronalaženju ukradenih hrvatskih umjetnina u Crnoj Gori i najavio nove akcije.
"Tri slike s crkvenim motivima ukradene početkom devedesetih iz Franjevačkog samostana u Slanome, a koje su u ponedjeljak vraćene hrvatskim vlastima, samo su mali dio nestalog umjetničkog blaga za kojim traga hrvatska država", kazao je Turčinović.
Po njegovim riječima, tijekom rata je u Hrvatskoj ukradeno preko 28.000 umjetnina, koje su, uglavnom pripadale muzejima i arhivima, te je s tadašnjom SRJ formirano povjerenstvo za njihovo vraćanje.
Do sada je, po riječima Turčinovića, vraćeno preko 25. 000, a za tri tisuće se još traga,a njihov se spisak nalazi u bazi podataka hrvatskog Ministarstva kulture, policije i Interpola.
Crnogorska i kulturna javnost je s velikim odobravanjem primila akciju crnogorske i hrvatske policije, dok su u Ministarstvu kulture rekli kako su o svemu obaviješteni iz medija.
Povjesničar umjetnosti Aleksandar Ćirilov, arhelog Stanko Roiganović, književnik Mladen Lompar, direktorica Dvorca na Cetinju Anđa Kapičić i direktor Narodnog muzeja Crne Gore Petar Ćuković prisjećaju se kako je "tih godina vojska ukradeno kulturno i umjetničko blago s dubrovačkog
područja nudila Muzeju na Cetinju, što su oni sa gnušanjem odbijali, pa je najveći dio tog kontigenta pohranjen u Ministarstvu kulture Crne Gore".
Također ističu kako je najveći dio tog blaga, koje se nalazilo
pohranjeno u Ministarstva kulture Crne Gore već vraćeno, poput više od 100 slika i crteža dubrovačkog slikara crnogorskog porijekla Milovana Stanišića i mnoga druga.
Oni ističu da je vraćanje umjetnina "dobra vijest za sadašnju Crnu Goru, ali da nipošto ne treba zaboraviti sramotu što je uopće došla u takvu situaciju".