'Za nas je bitno suočavanje s prošlošću, a ne je li bivši predsjednik Mesić dao dokumente Hagu. Bitno je jedino jesu li ti dokumenti autentični i jesu li ubijani civili ili ne', kazao je Puhovski te dodao kako nacija nakon presude nije pokazala zrelost. Kritizirao je i većinu hrvatskih medija jer, kako je rekao, nisu izvještavali o žrtvama i zločinima s hrvatske strane, kojih je, kaže, bilo. 'Čitavo hrvatsko društvo je 90-ih sudjelovalo u tome tko će bučnije ispratiti Srbe iz Hrvatske', kazao je Puhovski koji smatra da se teze o 'odruženom zločinačkom pothvatu' neće oboriti 'diplomatskom ofenzivom' u koju je krenula država.
Odvjetnik generala Mladena Markača, Goran Mikuličić, kazao je kako obrane već rade na žalbenom postupku. 'Podijelit ćemo dio poslova i pokušati pojačati tim s nekim imenima koja u današnjem svijetu pravne znanosti sjaje kao zvijezde pravne struke', rekao je odvjetnik.
Na medijsko izvještavanje i praćenje presude obrušio se i glavni urednik tjednika 'Novosti' Ivica Đikić. Kazao je kako je izvještavanje bilo neprofesionalno. Smatra kako su na svemu jeftino poentirali pojedinci, a to je, kazao je, najjadniji dio priče.
Predsjednik Građanskog odbora za ljudska prava Zoran Pusić drži kako se stavovima u kojima se Mesića osuđuje i smatra izdajicom jer je dao transkripte, Hrvatska izjednačava s mafijaškom organizacijom, gdje je 'izdajica onaj koji je pred sudom svjedočio istinu'.