Rat plakatima

Još neviđena kampanja! Hvale se dostignućima - Vlade, oporba im odgovara: "Vidjeli su Hermana kako lijepi jugoslavenske zastave"

HDZ
HDZ Foto: DNEVNIK.hr
Žestoka predizborna bitka već tradicionalno se vodi i putem političkih poruka na jumbo plakatima i ostalim promidžbenim materijalima. No, ovaj put ima jedna novost.

HDZ-ove kandidate na lokalnim izborima predstavljat će dostignuća kojima se hvali - Vlada, a na taj novi pristup druge političke stranke imaju spreman odgovor.

Predizborni plakati za lokalne izbore... jeftina struja, plin, gorivo, obnova bolnica, škola i vrtića, sve pod - istim geslom.

"Nacionalna snaga lokalna vizija govori sve. Prema tome grad Zagreb postoji iskljucivo zahvaljujuci Vladi RH, oni koji su trenutno na čelu Grada Zagreba vrlo često to zanemaruju i prisvajaju sve čega ne bi bilo da nije Vlade, a jedini problem je markica HDZ-a", rekao je Mislav Herman, HDZ-ov kandidat za gradonačelnika Zagreba.

Na njihvu kampanju odgovor ima Možemo! "Vidjeli su Hermana kako lijepi jugoslavenske zastave po bilbordima pa su se odlučili da to malo prekriju s nacionalne razine", komentirala je Sandra Benčić iz Možemo!.

Ostale zanimljivosti iz kampanje koja se zahuktava pogledajte u prilogu reporterke Dnevnika Nove TV Anje Perković.