HDZ od Bandića traži uvid u projekt izgradnje rukometne dvorane

Slika nije dostupna
Čelnici zagrebačkog Gradskog odbora HDZ-a zatražili su danas od gradonačelnika Milana Bandića da javnosti predoči sve projekte vezane uz pripremu Svjetskog rukometnog prvenstva 2009., kao i model po kojemu Grad namjerava graditi rukometne dvorane.

Predsjednica Gradskog odbora HDZ-a Jadranka Kosor ponovila je na konferenciji za novinare da je upravo Bandić od Vlade zatražio da pojednostavi postupke javne nabave i izdavanja građevinske dokumentacije za objekte namijenjene održavanju prvenstva.

Tvrdnje iz SDP-a da je poseban zakon o izgradnji rukometnih dvorana i prateće infrastrukture HDZ predložio kako bi, kroz različite provizije, namaknuo novac za financiranje vlastite izborne kampanje, Kosor je nazvala lažima i notornom glupošću.

Takvo bi što bilo nemoguće, budući da dvorane za prvenstvo neće graditi Vlada nego gradovi, a HDZ je na vlasti u samo dva, od ukupno šest gradova u kojima će se održavati prvenstvene utakmice, naglasila je.

"Kako bi HDZ mogao uzeti proviziju u Zagrebu, u kojemu je na vlasti SDP", upitala je Kosor, ocijenivši da je "očito riječ o predizbornoj kampanji, na što Vlada ne može pristati, pa je povukla predloženi zakon".

Tajnik GO HDZ-a Mario Zubović podsjetio je da je Bandić još prije dvije godine, kada je Hrvatska postala svjetski prvak u rukometu, obećao da će se u Zagrebu izgraditi rukometni dom, ali da to obećanje nije ispunio.

"Bandić najavljuje izgradnju dvorana, tunela i željeznica, sve kako bi prikrio činjenicu da Poglavarstvo ne zna što bi radilo nakon što je potrošilo sve projekte HDZ-ove gradonačelnice Marine Matulović Dropulić", rekao je Zubović.

HDZ-ovci su najavili da će za nekoliko dana pokrenuti peticiju za preimenovanja Rooseveltova trga u Trg Franje Tuđmana, jer lokaciju na prostoru sadašnjega Trga Francuske republike, koju predlažu gradske vlasti, smatraju neprihvatljivom.