Godinama je živio u Švicarskoj gdje 80-ih godina počeo svoju poslovnu karijeru. U jednom intervjuu rekao je da se u Hrvatsku vratio na nagovor Franje Tuđmana.
"Bio sam predsjednik Hrvatske kulturne zajednice u Švicarskoj. Tamo smo 1989. organizirali predavanje tada povjesničara dr. Franje Tuđmana. On je tada mene i suprugu uvjerio u isplativost povratka u Hrvatsku. I supruga i ja tada smo imali dobre inžinjerske plaće i perspektivu napredovanja, objasnio je Grlić - Radman i dodao su se vratii nakon prvih izbora u RH. I to na sam krvavi Uskrs.
"Mom poslodavcu je bilo neobično što lagodan život mijenjamo za nešto što je njima bilo neshvatljivo. U Švicarskoj smo imali sve, ali nismo imali domovinu", rekao je.
Nakon Zagreba opet se vratio u Švicarsku gdje je uspostavio diplomatsku mrežu.
U Bernu je završio dvogodišnju menadžersku školu, a u švicarskom udruženju inženjera ima aktivno članstvo. Na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu magistrirao je 2002. Doktorat je stekao 2007. godine. Govori njemački, engleski, bugarski i mađarski jezik.
O diplomaciji je jednom rekao:
"Ako čovjek želi biti sudionikom vremena u kojem se oblikuju i kreiraju odnosi s državama, u kojima postoji dinamika odnosa, gdje je uvijek interesantno, onda čovjek želi biti u takvoj arenI, a diplomacija kao jedna plemenita disciplina pruža tu vrstu neovisnosti".
Mediji pišu da je Goran Grlić-Radman rođak bivšeg ministra vanjskih poslova Mate Granića.
Goran Grlić Radman rođen je 6. lipnja 1958. godine.