Sudski postupak protiv Bogdana Kuzmića, koji je u vukovarskoj bolnici radio na mjestu vratara, počeo je u početku travnja. Kuzmić je optužen da je noću 18. na 19. studenoga 1991. kao pripadnik pričuvnog sastava bivše JNA nakon okupacije Vukovara u Općoj bolnici u Vukovaru među civilima izdvojio Martina Došena, Marka Mandića, Branka Lukendu, Stanka Duvnjaka i Tomislava Hegaduša i odveo ih u nepoznato, nakon čega im se gubi svaki trag.
Govoreći o prilikama u Općoj bolnici u tijeku srpske agresije i okupacije Vukovara 1991., dr. Vesna Bosanac podsjetila je kako je, kad su pripadnici bviše JNA i srpskih paravojnih postrojba ušli u Vukovar, iz bolnice "odvezeno šest autobusa s ljudima koji su ubijeni na Ovčari.
Prozvano je i odvedeno i 25 najtežih ranjenika, a ni danas se ne zna što je s nekima od njih, kazala je dr. Bosanac. Dodala je kako je na osnovi saznanja kojima raspolaže uvjerena da je Kuzmić prokazivao ljude u bolnici te je "puno odgovorniji od onoga za što je optužen".
"Mogao je ići kamo hoće i raditi što hoće. Major Šljivančanin i on bile su jedine dvije osobe koje su se ponašale bahato i koje su se pravile da su glavni", kazala je dr. Bosanac. Članovima Sudskog vijeća predala je snimku francuske televizije na kojoj se, po njezinim riječima, nalazi Bogdan Kuzmić i iz koje se može zaključiti da je zarobio ili da odvodi još neke Vukovarce za kojima se danas traga.
Ratni kirurg u vukovarskoj bolnici dr. Mladen Ivanković naveo je kako u bolničkom krugu nije vidio niti jedno ubojstvo ili zlostavljanje. Optuženog Kuzmića viđao je u bolnici, a sjeća se, kako je kazao, da je Kuzmić, kad je proglašena tzv. srpska krajinska vlast, obnašao neku od dužnosti u toj vlasti.
Također se prisjetio kako mu je, kad je evakuiran i posljednji ranjenik iz bolnice, pokojni dr. Stanojević rekao da je Kuzmić odveo Marka Mandića i Marka Vlahu.
"Ostao sam u bolnici, ali kad je došla vojska i vojna uprava, a zahvaljujući 'mojim Srbima' koji su i sada u ovoj državi na vrlo visokim položajima, mi svi koji smo bili u ratnoj bolnici smijenjeni smo i izgubili smo posao. Mi Srbi koji smo radili u bolnici dok nije ušla vojska, smatrani smo izdajicama, naveo je svjedok.
Suđenje se nastavlja 22. srpnja svjedočenjem Anke Furundžije i Zdenke Žulj.