Uhićene se, kako doznajemo, sumnjiči da su brodogradilište i državni proračun oštetili za više od 1,2 milijarde kuna.
Protjerani predsjednik uprave Gianni Rossanda u utorak se branio šutnjom. Nakon što policija obavi ispitivanja, protiv svih će uhićenih biti podignuta i kaznena prijava. Nastavlja se i istraga, a i ostaje pitanje gdje su nestale milijarde kuna.
Od 1991. do 2017. godine prema Uljanik grupi, znači Uljaniku i 3. maju otišlo je više od 13 milijardi kuna raznih državnih potpora. Uz to se očekuje da će ukupan iznos plaćenih jamstava od strane države u prošloj i ovoj godini dosegnuti tri i pol milijarde kuna.
S druge strane, poslovni rezultati su poražavajući. U 2017. godini tvrtka je imala gubitak od milijardu i 800 milijuna kuna, dok za prošlu godinu još nema financijskog izvješća jer, tvrde iz kompanije, nemaju resursa za njegovu izradu.
Šteta veća od 1,2 milijarde kuna
Uhićene se, podsjećamo, tereti za štetu veću od 1,2 milijarde kuna. To su bivši predsjednik uprave Uljanika Gianni Rossanda, aktualni direktor 3. maja Maksimilijan Percan.
Uhićeni su bivši predsjednik uprave Uljanika Anton Brajković, članovi posljednje bivše uprave Uljanika Marinko Brgić te Veljko Grbac.
Uhićen je i direktor Uljanik plovidbe Dragutin Pavletić, predsjednik nadzornog odbora Uljanik plovidbe Darko Šorc te direktor Uljanik financija Elvis Pahljina.
Još su uhićeni bivši direktor Uljanik brodogradilišta Edurad Milovan, direktor Uljanik pomorstva Silvan Kranjc, bivši direktor Uljanik brodogradilišta Domagoj Klarić te bivši član uprave 3. maja Zdravko Pliško.
Dnevnik Nove TV gledajte svakog dana od 19:15, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.
Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr