crobarometar za svibanj

Pogledajte kako građani gledaju smjer u kojem se zemlja kreće i kako ocjenjuju rad državnog vrha

Crobarometar Foto: DNEVNIK.hr
Dnevnik Nove TV u utorak objavljuje Crobarometar za svibanj. Evo što građani kažu na rad Vlade, predsjednika i Sabora te kako ih ocjenjuju. Evo i koliko su optimistični.

Dnevnik Nove TV i u svibnju donosi redovito mjesečno istraživanje Crobarometar. Istraživanje otkriva što građani misle o radu Vlade, predsjednika RH te Sabora, kako ih ocjenjuju, ali i razinu optimizma u zemlji.

Smjer u kojem se zemlja kreće

Oko 24 posto ispitanika smatra da se zemlja kreće u dobrom smjeru, 63 posto misli da ide u pogrešnom smjeru, dok 13 posto ne zna.  

Crobarometar za svibanj - 1 Foto:Crobarometar za svibanj.

Rad Vlade

Ovaj mjesec nešto je veća podrška radu Vlade i premijeru Plenkoviću. Onih koji odobravaju njihov rad je oko 31 posto, a oko 58 posto ispitanika ne odobrava rad Vlade. 11 posto ne zna.   

Crobarometar za svibanj - 2 Foto:Crobarometar za svibanj.

Rad Predsjednika

Podrška radu predsjednika Zorana Milanovića slična je kao i prošli mjesec. Njegov rad odobrava 46 posto, ne odobrava 42 posto, dok 12 posto ne zna.   

Crobarometar za svibanj - 3 Foto:Crobarometar za svibanj.

Kojom školskom ocjenom biste ocijenili rad institucija?

Na pitanje koju bi im ocjenu dali, Vlada je od ispitanika dobila siromašnu trojku,  točnije prosjek im je 2,54. Predsjednik je najbolje ocijenjen, dobio je 2,99. Sabor je dobio najnižu ocjenu,  2,23. 

Ostale ekskluzivne podatke ovomjesečnog Crobarometra, poput rejtinga stranaka i političara, ne propustite u večerašnjem Dnevniku Nove TV u 19:00 sati!

Crobarometar za svibanj - 4 Foto:Crobarometar za svibanj.

Napomena:

Istraživanje Crobarometar provedeno je od 1. do 19. svibnja putem metode Knowledge panel na uzorku od 997 ispitanika. Maksimalna pogreška uzorka iznosi +/-3 cijela 3%, a za rejtinge stranaka +/-3 cijela 6%.