Postupno naoblačenje sa zapada, a uglavnom na sjevernom Jadranu i u gorskoj Hrvatskoj mjestimice kiša te pljuskovi s grmljavinom, lokalno moguće izraženiji i praćeni prolazno jakim vjetrom, ponajprije tijekom jutra i prijepodneva te osobito navečer, prognoza je za srijedu DHMZ-a.
Od sredine dana poneki pljusak moguć je i u središnjoj Hrvatskoj te na sjeveru Dalmacije, dodaje Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ) u prognozi vremena. Zapuhat će umjeren jugozapadni vjetar, na Jadranu i jugo koje će navečer jačati.
Najviša temperatura zraka od 27 do 32 Celzijeva stupnja.
Za srijedu je za Istru i Kvarner na snazi žuto upozorenje Meteoalarma zbog mogućih grmljavinskih nevremena.
Za četvrtak su upozorenja na snazi za cijelu zemlju - za veći dio žuto upozorenje zbog grmljavinskih nevremena, dok je na obali na snazi narančasto upozorenje zbog jakog vjetra, obilne kiše i grmljavinskih nevremena.
Pogledajte jutrošnje temperature u hrvatskim gradovima:
Više o tome kakvo nas vrijeme čeka u ostatku srijede i u danima pred nama pogledajte u vremenskoj prognozi Dnevnika Nove TV.