Policija i USKOK u petak ujutro krenuli su već u sljedeću akciju.
"Navedene radnje provode se u Zagrebu i na području Istre u odnosu na više osoba za koje se osnovano sumnja da su počinile više kaznenih djela zlouporabe položaja i ovlasti te pranja novca.
USKOK će nakon ispitivanja osumnjičenika donijeti odluku o daljnjem postupanju u predmetnom slučaju, o čemu će pravodobno obavijestiti javnost", piše u priopćenju USKOK-a.
Uhićen je Mile Kekin, a na meti istražitelja je Jelena Perossa, donedavna pročelnica Upravnog odjela za prostorno planiranje i upravljanje gradskom imovinom Buja, doznaje Jutarnji list.
Policija je upala i u tvrtku njezina supruga Damira u centru Buja.
Navodno je riječ o mešetarenjima gradskim zemljištima, a navodno je jedan od sumnjivih poslova vezan i za zemljište u Momjanu bračnog para Kekin.
"Još prije 5 mjeseci je Fabrizio Vižintin otvoreno i transparentno pozvao i novinare i USKOK u svoj ured i pokazao im sve materijale. Zato je krajnje neobičan tajming da se na dan glasanja o opozivu Turudića u Saboru ponovno otvara ova priča. Pozivamo sve institucije da što prije otvoreno i transparentno, kao što je to učinio prije pet mjeseci Fabrizio Vižintin, objave koga za što terete kako se ne bi dovelo nedužne ljude i njihove obitelji u krajnje neugodnu situaciju zbog neosnovanih špekulacija", oglasio se priopćenjem IDS.