Dvije proslave

Dan dubrovačkih branitelja i najtežeg napada

Slika nije dostupna
Dubrovčani su obilježili Dan dubrovčakih branitelja i 20. obljetnicu najtežeg napada na grad.

Pred predsjednikom Ivom Josipovićem prvi put nakon 20 godina, više od 1000 dubrovačkih branitelja postrojio je umirovljeni general bojnik Nojko Marinković.

Inače, ni velika obljetnica nije prošla bez svađe među braniteljima, umjesto jedne organizirane su dvije proslave. Ratni zapovjednici organzirali su mimohod i svečano postrojavanje na Stradunu, dok je dio boraca organizirao proslavu na mjestu najvećih borbi, na brdu Srđ.

'Prijatelji su ginuli, a ti koji su sjedali u zapovjedništvu, nisu poznavali tu mladost. I zato smo mi na Srđu, jer su to naši prijatelji, a oni su na Stradunu gdje su bili '91', rekao je dubrovački branitelj Cvijeto Antunović. 'Oni su procijenili da na ovakav način kao što rade treba proslaviti, pa...', dodao je dubrovački branitelj Eduard Čengija koji je bio zapovijednik 1. bojne 163. brigade.