Josipović je novinarima nakon govora u Parlamentarnoj skupštini Vijeća Europe u Strasbourgu u ponedjeljak rekao da će Hrvatska pozvati države regije da potpišu sporazume o ekstradiciji svojih državljana koji se sumnjiče za najteža kaznena djela, pišu podgoričke Vijesti.
Iz crnogorskog ministarstva pravde je priopćeno je da je regionalna suradnja i tijesna i intenzivna komunikacija između policija, tužilaštava i pravosuđa država zapadnog Balkana preduvjet za kvalitetnu borbu protiv organiziranog kriminala i korupcije, čije suzbijanje predstavlja osobit, kako nacionalni, tako i regionalni interes.
Inicijativa Josipovića, stoji u priopćenju, korespondira s ranije iskazanim stajalištem Crne Gore 'o potrebi zaključivanja multilateralnog ugovora o međunarodnoj pravnoj pomoći, kojim bi se stvorile pretpostavke za što neposredniju i bržu suradnju pravosuđa država regiona u toj oblasti'. (Hina)