'72 sata ljubavi'

'Corriere dela Sera': Dubrovnik idealno mjesto za romantični bijeg

Slika nije dostupna
Talijanski list 'Corriere dela Sera' u članku pod nazivom 'Valentinovo: 72 sata ljubavi' uvrstio je Dubrovnik među tri najzanimljivija odredišta za romantični bijeg na Dan zaljubljenih.

U članku u kojemu navodi preporuke za odmor na Valentinovo, uz Rim i Monsummano u Toscani, list kao jedino odredište izvan Italije preporučuje Dubrovnik predstavljajući ga kao novi Saint Tropez.

Ističući 'povoljnu klimu i usred veljače' i opisujući grad, list predlaže kavu u Gradskoj kavani, stonske kamenice u 'Nautici' i smještaj u hotelu 'Excelsior', koji predstavlja kao omiljenu rezidenciju Rogera Moora.

Prošle godine britanski 'Guardian' također je objavio reportažu o 20 najpoželjnijih svjetskih odredišta za Valentinovo u kojoj je na drugo mjesto uvrstio Dubrovnik.

'Corriere della Sera' najtiražnije su talijanske novine s nakladom oko 700.000 primjeraka na dan, a njihov mrežnu stranicu na mjesec posjeti više od milijun čitatelja. (Hina)

Povezane teme