'Cijene nekretnina sada su dostigle svoju najnižu razinu!', istaknula nam je u razgovoru Katica Gurlica iz nekretnina Arka. Prije krize cijene u rubnim dijelovima Zagreba toliko su narasle da su se približile onima u centru i iznosile su čak 1.800 eura po kvadratu. Upravo su te cijene stanova s periferije najviše pale. Samo u Dubravi, cijene su pale za više od trideset posto, s prijašnjih 1.800 eura za kvadrat, na oko 1.100 eura, rekla je Gurlica.
I sada najviše problema imaju investitori čije su zgrade nicale kao gljive poslije kiše, bez kontrole i bez plana. Njihove su cijene upravo sada najniže. Cijene kvadrata u glavnom gradu i u najatraktivnijim jadranskim gradovima, slične su. Gradska jezgra Dubrovnika doseže čak 3.500 tisuća eura, a splitska 2.900. Zagreb nije najskuplji i cijene kvadrata u njemu iznose između 1.900 i 2.500 eura po kvadratu. London ili Pariz na desetke puta su skuplji, dok je središte Berlina, s 1.900 eura po kvadratu, čak jeftinije od Zagreba.
Cijene stanova u načelu u Zadru su pale, tvrdi Josipa Bučić iz Adriatic Riviera nekretnina. Pale su 10 do 15 posto. Cijene nekretnina duž Dalmacije tradicionalno su visoke, ali u Zadru, jednom od najprogresivnijih gradova u Hrvatskoj, nemaju problema s prodajom. 'Kupuje se jednako, ne bi mogla reći da se kupuje više, ali u sezoni u ljetnom periodu se inače više kupuje', zaključila je Bučić. Banke su postrožile uvjete kreditiranja, ali je kamatna stopa u posljednjih šest mjeseci rasla samo pola posto. Pa tako oni koji sada imaju novca, imaju i najpovoljniju priliku za najvažniji shopping u životu.