U tom dokumentu najavljuje se da će Bušić već krajem listopada biti deportiran u Hrvatsku ne uloži li žalbu na odluku. Prije deportacije Bušić će biti saslušan u američkom Ministarstvu domovinske sigurnosti pod čijim se nadzorom nalazi od 11. rujna. Odluku o pomilovanju i otpuštanju iz zatvora donijela je Komisija za otpust saveznih zatvorenika pred čijim je članovima Bušić saslušan početkom srpnja.
Pred tim istražiteljima Bušić je već bio i prije dvije godine. Unatoč pozitivnom izvješću tada nije bio pomilovan. Nakon 30 godina provedenih u američkim zatvorima, Bušić se vraća u Hrvatsku. Bušić, njegova supruga Julienne, te Frane Pešut, Slobodan Vlašić i Petar Matanić osuđeni su jer su 10. rujna 1976. oteli TWA-ov zrakoplov koji je letio na liniji New York - Chicago. Njihov je cilj bio obratiti pozornost svjetske javnosti na obespravljenost Hrvatske pod jugoslavenskim i komunističkim režimom.
Supruga i rodbina još nisu bili primili službenu informaciju o puštanju na slobodu. - Neslužbeno sam doznala da je postupak Zvonkova puštanja iz zatvora i transfera u Hrvatsku počeo ili da će početi. Svi smo u iščekivanju Zato su bacali letke “Poziv na dostojanstvo i slobodu”. Jedan od zahtjeva, nakon otmice zrakoplova, bio je da se objavi sadržaj letka koji je bio pohranjen u jednom pretincu na newyorškoj željezničkoj postaji.
Iako je policija bila obaviještena da je u pretincu paklena naprava, tijekom demontaže jedan je policajac poginuo.
Otmičari su preletjeli London i Pariz, bacali letke, a predali su se tek u pariškoj zračnoj luci De Gaulle. Bušić i supruga Julienne osuđeni su 1977. na doživotni zatvor, a ostali na 30 godina. Bušić je dobio pravo na pomilovanje nakon deset godina zatvora, ali do toga, unatoč preporuci suca, nije došlo.