U današnjem priopćenju Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskoga rata s područja Pakraca i Lipika navodi se da je sudski spis pod radnim nazivom "Logor Bučje" predan 30. travnja ove godine kao jedinstven predmet koji obuhvaća zločine počinjene tijekom postojanja logora Bučje.
Ističe se da kaznena prijava ima pravnu opravdanost, ali da je prije svega poruka žrtvama da pravna država neće zaboraviti njihovu patnju i stradavanje, ali i zločincima da neće mirno spavati ma koliko vremena prošlo od dana kada su zločini počinjeni.
Podsjeća se da su otmice i protupravno zatvaranje građana Pakraca i Lipika, ali i građana s područja Požege, Nove Gradiške, Virovitice, Daruvara i Grubišnog Polja, počeli 15. kolovoza 1991. - tri dana prije same oružane agresije na Pakrac - i trajali su do kraja 1991.
Prema podatcima branitelja, na širem području Bučja, Gređevice, Branešaca, Kusonja, Brusnika i u drugim mjestima bilo je, u različitom razdoblju, zatočeno više od 250 osoba sa širega područja Slavonije.
Dodaje se da logor Bučje nije bio jedini na području Hrvatske, pa ni jedini na području koje se često naziva zapadnom Slavonijom, te da nije nastao slučajno, već je rezultat pomno provedenih priprema.
Činjenicama navedenim u kaznenoj prijavi treba se demantirati najčešće plasirana teza da je do oružanoga sukoba u Hrvatskoj, koji je počeo u Pakracu, došlo zbog spontanog otpora dijela srpskoga stanovništva kao posljedice netaktičnih poteza tadašnje novoizabrane demokratske vlasti.
Kaže se da su takve tvrdnje opasne i štetne za Hrvatsku i za njezine stanovnike te ih treba pobijati na svakom koraku jer su neistinite i tako nameću štetu Hrvatima, ali i Srbima koji su stali u obranu svoga grada.
Napominje se da su članovi Udruge i odvjetničkoga ureda, bez ikakve pomoći Državnoga odvjetništva ili drugih institucija za to zaduženih, prikupili cjelokupan materijal za kaznenu prijavu