Sva su koplja u zraku

Tajnik alkarskog društva o političkome šušuru u Sinju: "Već godinama nam dolazi državni vrh, njihove aktivnosti su njihove"

Ivan Nasić, tajnik Viteškog alkarskog društva Foto: DNEVNIK.hr
Dan je u kojem se održava 309. Sinjska alka. Sofija Preljvukić za Dnevnik Nove TV pratila je atmosferu tijekom cijeloga dana.

Galerija 1 1 1

Novinarka Dnevnika Nove TV Sofija Preljvukić iz Sinja je otkrila je li poznat slavodobitnik i koji su posljednji događaji s trkališta. Razgovarala je i s tajnikom Viteškog alakarskog društva Ivanom Nasićem.

"Sva su koplja još u zraku", rekla je novinarka odavši da još nema slavodobitnika.

"Danas se lošije gađa u usporedbi s jučer i prekjučer. Do sada smo imali samo tri sride, a treba još 10-alk alkara odraditi treću trku", rekao je tajnik VAD-a.

Upitan o političkom odmjeru snaga u Sinju rekao je da su svi sa Sinjske alke na to navikli.

Pročitajte i ovo 29. obljetnica U Rijeci održan mimohod povodom Oluje: "Mi smo godinama sanjali Hrvatsku..."

Pročitajte i ovo Gužve će biti i u ponedjeljak Prometne nesreće odnijele tri života, vozači poručili: "Ima svakakvih pretjecanja, moraš biti oprezan..."

"Već godinama nam dolaze predsjednik, premijer i predsjednik Sabora. Njihove aktivnosti su njihove, a na nama je da organiziramo alku", rekao je Nasić.

Prokomentirao je i odaziv gostiju.

"Kapacitet nam je limitiran s obzirom da smo na ulici. Na gledalištu je sigurno 5000 gledatelja, a ima ih i izvan trkališta", rekao je i dodao da u gradu nakon alke uvijek vlada lijepa atmosfera.

 

Dnevnik Nove TV pratite svaki dan od 19 sati, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.

Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr.