'Ja sam zatražio da mi Zavod za mirovinsko osiguranje prema postojećem zakonu utvrdi visinu mirovine. Oni su to napravili i donijeli rješenje prema kojem mi se određuje mirovina u iznosu od 12 500 kuna', rekao je Vladimir Šeks.
Istakao je kako u mirovini nije biti niti jedan dan, niti jedan sat. No, istovremeno, kada je donijeto rješenje o utvrđivanju mirovine, donijeto je i rješenje o stavljanju te mirovine u mirovanje. 'Ja sam se odlučio za taj korak iz jednog razloga, a to je zato što su iz Kukuriku koalicije dolazili različiti prijedlozi kojim će biti ukinute povlaštene mirovine', objasnio je Šeks.
Kaže kako je među prijedlozima bio i onaj u retroaktivnom ukidanju pa se on stoga, da mu mirovina radikalno ne bude smanjena, osigurao rizika od moguće promjene zakona.
'Imam 43 godine staža, preko 20 sam godina u zastupničkim klupama, odradio sam šest saziva sabora, ovo sada je sedmi. Nisam postupio protuzakonito. Što je nemoralno u tome da sam iskoristio postojeći zakon, odnosno svoje zakonsko pravo i ako sam želio osigurati mirovinu postojećim zakonom', tvrdi Šeks.
Tvrdi da je nekorektno i nepošteno imputirati mu nemoralnost. Vladimir Šeks kaže kako je svjestan da su građani imali ogromna očekivanja i kako su bijesni i ogorčeni na saborske zastupnike . 'No, takva hajka na mene, izbor za krunu nemoralnosti i proglašavanje državnog neprijatelja je neshvatljivo. Mirovinu koja mi je sada predviđena smatram da sam poštenim političkim radom zaslužio', zaključuje.
Vladimir Šeks komentirao je i sukob SDSS-a i HDSSB-a i zaključio da se radi o trajnom konfliktu između tih dviju stranka. 'Stanimirović je u tvorevini u Slavoniji i zapadnom Srijemu obnašao dužnost predsjednika. U vrijeme rata bio je u Lovasu, gdje je izvršen stravičan pokolj i masakr. On kaže da je bio mobiliziran. Zato je sukob između SDSS-a i HDSSB-a', pojasnio je Šeks i zaključio kako se oni u te stvari neće plesti.