U tom kontekstu smatra da je i dopis koji je pulski gradonačelnik Boris Miletić po pitanju privatizacije Uljanika nedavno uputio potpredsjedniku Vlade Damiru Polančecu osobna predizborna promidžba.
'Sindikat Istre i Kvarnera u nekoliko je navrata zatražio da Županijska skupština i pulsko Gradsko vijeće sazovu tematsku sjednicu po pitanju privatizacije i daljnje sudbine Uljanika, ali su se svi na naš zahtjev oglušili. Sada gradonačelnik Miletić bez ikakve odluke svoga tijela šalje dopis potpredsjedniku Polančecu, što smatramo štetnim za radnike jer takvi potezi razvodnjavaju radnički bunt', poručio je Bulić.
Po njegovim riječima Grad i Županija mogu jedino još sazvati sjednicu Skupštine i Gradskog vijeća premda to Bulić smatra zakašnjelom reakcijom, dok je sve drugo, kazao je on, 'isključivo politikanstvo'.
'Upravo će čelnici Grada i Županije i oni koji su bili zaduženi da sazovu svoja tijela snositi najveću odgovornost za sve ono štetno što može nastati u procesu privatizacije pulskog brodogradilišta', ustvrdio je Bulić.
Glavni povjerenik Sindikata Istre i Kvarnera u 'Uljaniku' Rajko Kutlača izrazio je nezadovoljstvo što čelnici toga sindikata u posljednje vrijeme lakše stupaju u kontakt s potpredsjednikom Polančecom nego s istarskim županom Ivanom Jakovčićem ili predsjednikom Uprave Uljanika Antunom Brajkovićem.
'Nažalost više nije upitno hoće li doći do privatizacije Uljanika, a pulsko brodogradilište prvo je u tom procesu preko kojega će se dosta toga prelomiti', kazao je Kutlača dodavši kako bi se, shodno odluci Vlade, privatizacija trebala provesti do kraja ožujka 2009. godine, premda on sumnja u te rokove.
Podsjetio je kako privatizaciji Uljanika mora prethoditi rješavanje pomorskog dobra koje je jedino u Uljaniku, od svih hrvatskih brodogradilišta, uknjiženo u temeljni kapital i to još početkom 90-ih godina.
'Temeljni je zadatak sindikata u cijeloj ovoj priči da pokuša osigurati opstanak djelatnosti brodogradnje, a kroz to i opstanak radnih mjesta', naglasio je Kutlača.