Neslužbeno se doznaje da je riječ o većinskom vlasniku Alpe Jadran banke u stečaju Luki Jeriću iz Zagreba koji je na taj način banku i državni proračun oštetio za najmanje 70 milijuna kuna.
Posebnim se izvješćem prvoosumnjičenog tereti za više zloporaba položaja i ovlasti te zloporabe u gospodarskom poslovanju, a ostali za pomaganje i poticanje na ta kažnjiva djela.
Službenici odjela gospodarskog kriminaliteta utvrdili su da je
vlasnik banke tijekom 1999. godine odobrio kredite tvrtkama iz Omiša i Splita koje su novac prebacile na njegov tekući račun na temelju fiktivnih ugovora o kupnji nekretnina.
Odgovorne osobe tih tvrtaka, 56-godišnjak, 45-godišnjak, 62-godišnjak i 47-godišnjak, prijavljeni su za kažnjivo djelo pomaganja.
Prvoprijavljenog vlasnika banke također se tereti da je u ime banke iste godine iznajmio od svoje supruge poslovni prostor u Zagrebu, za koji joj je unaprijed isplatio najamninu za 10 godina, a kako je banka otišla u stečaj, njegova je supruga novac zadržala počinivši kažnjivo djelo poticanja.
Sumnjiči ga se i za stvaranje fiktivnih poslovnih odnosa između banke i njegove tvrtke 2000. godine, čime je oštetio banku i sebi protupravno pribavio materijalnu korist.
Na nagovor i poticaj 56-godišnjeg bivšeg suvlasnika banke, koji je također obuhvaćen posebnim izvješćem, prvoosumnjičeni je donio odluku kojom je knjigovodstveno zatvorio njegove obveze prema banci, nanijevši joj znatnu novčanu štetu.
Tereti ga se i da je od 2002. do 2004. uskratio plaćanje poreznih obveza na poslovanje svojih tvrtaka, Alpe Jadran Hypo i Hotela President, čime je oštetio državni proračun.