Indeks Dow Jones pao je za gotovo 297.81 bodova ili 3.8 posto, završivši na 7.552,6 bodova, manje od pola boda iznad najniže razine na sadašnjem 'tržištu medvjeda' - kad se špekulira na pad burzovnih vrijednosti - zabilježene 20. studenoga 2008. Širi indeks Standard & Poor's 500 izgubio je gotovo 38 bodova ili čak 4.6 posto, došavši na 789.17 bodova, prvi puta ispod 800 od studenoga prošle godine.
>> Wall Street zabilježio rekordni pad
Tehnološki indeks Nasdaq izgubio je 63 boda ili 4.1 posto vrijednosti. Indeks manjih kompanija Russell 2000 otklizao je 4.3 posto. Wall Street je prošloga tjedna zabilježio znatan pad, a prodaja dionica nastavljena je u utorak. U ponedjeljak su burze u SAD bile zatvorene zbog Predsjedničkog dana.
'Postoji stalna zabrinutost za gospodarstvo, oko toga koji su koraci poduzeti da se stanje popravi i koliko će učinkoviti oni biti', izjavio je za CNNMoney Timothy Ghriskey, glavni menađer za ulaganja fonda Solaris Asset Management.
On je naglasio da je zadržana zabrinutost za bankarski sektor, nakon prošlotjednog loše primljenog vladinog plana sanacije banaka vrijednog do 2.5 bilijuna dolara. Povrh toga ulagači su zabrinuti za autoindustriju, nakon što su Chrysler i General Motors u utorak vladi predali planove restrukturiranja, prema kojima im za održivo poslovanje treba još 17.4 milijardi dolara pomoći iz proračuna.
Nakon zatvaranja burzi, Chrysler je objavio da treba još najmanje pet milijardi dolara za restrukturiranje, te će otpustiti 3.000 radnika i prekinuti proizvodnju četiri nerentabilna modela. GM je objavio da treba dodatnih 9.1 milijardi dolara državnog zajma, ali ako se gospodarski uvjeti dodatno pogoršaju ta će brojka biti 16.6 milijardi. Kompanija je također najavila otpuštanje 47.000 radnika.
Ekonomski analitičari američkih TV mreža odmah su uočili ključni nedostatak planova autoproizvođača, jer traže znatno veća sredstva nego prvotno, a obećavaju masovna otpuštanja, dok administracija ulaže gotovo 800 milijardi dolara kako bi pokrenula zapošljavanje.