Milan Bogičević živi pored rafinerije i jedva diše. Ujutro prozore ne otvara jer je smrad neizdrživ. 'Kao da jedete trula jaja i pritisak teško se diše a nekad otvore ove baklje pa kad to počne dimit, neki dan je toliko gorilo da se nije moglo disati, pogotovo pogotovo mala djeca', rekao nam je Bogićević. 'Ljudi iz ovih kuća žive manje od stotinu metara od same rafinerije njima je zapravo svjedno jesu li vlasnici Mađari ili Hrvati jedino što žele je život bez nesnosnog smrada velike buke i karcinoma od kojeg njihovi bližnji umiru iz dana u dan', dodao je.
Iako smatramo nepotrebnim posebno isticati da izjava predsjednika Uprave predstavlja službeni stav kompanije, obzirom na raširenost dezinformacija vezanih uz budućnost sisačke rafinerije naglašavamo još jednom nema govora o zatvaranju bilo koje Inine rafinerije, stoji u INI-nom priopćenju. Sisak je grad sa najviše oboljelih od raka pluća u državi. I Milanova je žena boluje, hoće li dočekati kraj zagađanja i konačnu modernizaciju onoga što sisčani zovu tvornica smrti.
Mađari poručuju da modernizacija ide dalje te da rafinerija ostaje, no lokalne eko-udruge upozoravaju kako je gašenje najvećeg hrvatskog zagađivača itekako realna opcija. Upozoravaju da bi svaka MOL-ova odgoda modernizacije mogla dovesti do zatvaranje rafinerije i gubitka 1200 radnih mjesta. 'Mi imamo informaciju da MOL planira odgoditi modernizaciju. Da danas ulazimo u EU, mi je ne bi mogli zadržati', kazao nam je Danijel Prerad iz Ekoakcije Sisak.