'Neodgovorno je od Vlade sada spominjati promjenu zakona o Ini jer je za to kasno. SDP je prije godinu dana, dok je još bilo prostora i dok su trajali pregovori s EU predlagao da Sabor ima veće ovlasti i odlučuje o vlasničkoj strukturi u Ini. Tada je taj zakon ismijan i odbijen', kazao je Slavko Linić.
'Sada licitirati s nečim sličnim je čisto predizborno politikanstvo', dodao je. Na naše pitanje je li sada uistinu kasno za intervencije u Ini i može li se nešto napraviti, a da nije protuzakonito i suprotno stavovima EU, Linić je pojasnio da postoji mogućnost dogovora s MOL-om i promjene ugovora.
Cijelu situaciju za Večernji list komentirao je i mađarski veleposlanik u Hrvatskoj Gábor Iván. 'Ograničavanje vlasništva u Ini kršilo bi osnovne principe unutarnjeg tržišta Europske unije i osnovni princip Rimskog ugovora o zabrani diskriminacije na tržištu te je gotovo sigurno da europska tijela, posebice Europske komisija, ne bi naklono gledala na takav potez, a umanjilo bi i politički kredibilitet strane koje sklopa ugovor s EU', kazao je.