Hrvatski potpredsjednik vlade je rekao novinarima da su dva izaslanstva razmijenila podatke o svim sadašnjim i budućim projektima u područjima energetike, cestovne i prometne infrastrukture, kao i u zaštiti okoliša, te također o procesu privatizacije.
Polančec je obavijestio svoje domaćine o projektima Hrvatske u opskrbi plinom i izgradnji plinovoda duž Jadransko-jonske autoceste čime bi se stvorila mogućnost opskrbe Crne Gore, Makedonije i Grčke hrvatskim i ruskim plinom. Kako je rekao, formirat će se međudržavna komisija u kojoj bi svaka od zemalja duž Jadransko-jonske autoceste participirala u radu tog tijela.
Polančec je istaknuo i sposobnost hrvatskih tvrtki za izgradnju hidro i termoelektrana, osobito "Končara", čija je tehnologija prisutna u većini takvih energetskih objekata, ne samo u regiji već i u Europi.
Crnogorski ministar Branimir Gvozdenović je iskazao veliku zainteresiranost Crne Gore za projektom izgradnje plinovoda, a prezentirao je i velike planove koje Crna Gora ima u izgradnji termo i hiroelektrana.
Potpredsjednik hrvatske vlade je rekao kako su na danas pokrenutom Poslovnom savjetu za gospodarsku suradnju dviju zemalja registrirana i neka otvorena pitanja koja su se javila između Hrvatske i Crne Gore u provođenju CEFTA sporazuma. S hrvatske strane još nisu uklonjene barijere oko uvoza hrane iz Crne Gore, a u Crnoj Gori još je zabranjen uvoz prehrambenih proizvoda koji u sebi sadrže goveđe meso, iako odavno u Hrvatskoj nije registrirana niti jedna zarazna bolest krava.
Potpredsjednik crnogorske vlade Gvozdenović kazao je također da godišnja razmjena Hrvatske i Crne Gore doseže 150 milijuna eura te da je Hrvatska u velikom sucifitu. Dogovoreno je, kazao je Gvozdenović, da se daljim programima ta razlika smanji.