Odluka suda znat će se naknadno, nakon što se dostavi strankama u postupku, a Kihalićeva braniteljica po službenoj dužnosti Nataša Pifar Mihelić izjavila je kako očekuje da će to biti najranije za mjesec dana.
Odbaci li Vrhovni sud žalbu, kao što je to učinio s prethodnom u rujnu prošle godine, Kihalić više neće imati redovnih pravnih lijekova, a presuda sisačkog Županijskog suda postat će pravomoćna.
Kihalićeva braniteljica u žalbi je zatražila ukidanje prvostupanjske presude zbog, kako tvrdi, niza bitnih povreda kaznenog postupka te nepotpuno i netočno utvrđenih činjenica. U slučaju da sud to odbije traži da se uvaže olakotne okolnosti i njezinom branjeniku smanji kazna.
Umirovljeni policajac Kihalić jedan je od sedmorice osuđenika u Hrvatskoj koji su dobili 40 godina zatvora, što je najveća moguća kazna.
Kao i u prvoj žalbi obrana tvrdi kako je Kihalić bio neubrojiv i kako suprugu nije ubio iz osobito niskih pobuda, te da ubojstva njezinih prijateljica nisu teška nego obična ubojstva.
Kihalić je u prosincu 2005. osuđen zbog teških ubojstava iz
bezobzirne osvete, mržnje i osobito niskih pobuda supruge Željke (39) i njezinih dviju prijateljica Nade Kušan (39) i Vesne Mokrović Marinković (40) u Petrinji.
Za ubojstvo supruge, koju je ubio s dva hica iz pištolja jer je
pokrenula brakorazvodnu parnicu, kažnjen je dugotrajnim zatvorom od 30 godina. Za ubojstvo njezinih prijateljica, koje su Željku Kihalić podupirale u namjeri da se rastavi zbog zlostavljanja u braku, također je dobio po 30 godina zatvora. Na kraju mu je izrečena jedinstvena kazna od 40 godina.
Uz to, Kihalić, koji se branio da je u vrijeme počinjenja zločina bio neubrojiv, mora se psihijatrijski liječiti. Njegova braniteljica potvrdila je da je on trenutno u bolnici na liječenju.