Iako je isprva kazao da je o tome bilo riječi samo na menadžerskim sastancima Vedriš se u unakrsnom ispitivanju prisjetio da je bivši predsjednik uprave Darko Marinac 29. ožujka 2007. izvijestio nadzorni odbor o strateškom konkurentu koji se želio domoći Podravkinih dionica. Optužene u aferi Spice tereti se da su Podravkinim novcem pokušali preuzeti vlasništvo nad tom tvrtkom, a oni na optužbe odgovaraju da su branili tvrtku od neprijateljskog preuzimanja.
>> 'Čelnike Podravke zanimao je Krašev model radničkog dioničarstva'
Vedriš koji je na čelu nadzornog odbora Podravke bio od srpnja 2006. do svibnja 2008. isprva je tvrdio da se o opasnosti 'neprijateljskog preuzimanja' raspravljalo samo 'hipotetski' na radionicama na kojima se poslovodstvo uvježbavalo za postupanje u složenim poslovnim situacijama. Kazao je i da kao šef tijela zaduženog za nadzor poslovanja nije znao niti za tzv. opcijski ugovor Podravke i varaždinske Fime.
No, u unakrsnom ispitvanju, nakon što su mu predočeni zapisi sa sjednica, Verdiš je potvrdio da je Marinac o svemu izvijestio nadzorni odbor. Inače, Vedriš je na čelo nadzornog odbora Podravke došao upravo na Marinčev poziv, nakon što je s te funkcije otišao direktor Privredne banke Božo Prka. Kazao je da je iz Podravke otišao nakon što je ispunjena njegova zadaća restrukturiranja i dinamiziranja tvrtke.
Za nezakonitosti kojima je Podravka navodno oštećena za 400 milijuna kuna USKOK uz Marinca tereti bivšeg potpredsjednika vlade Damira Polančeca i bivše čelnike koprivničke tvrtke Zdravka Šestaka, Sašu Romca i Josipa Pavlovića, vlasnika i direktora splitske tvrtke SMS Srđana Mladinića, suvlasnika varaždinske Fima Grupe Milana Horvata te odvjetnika Zorana Markovića. (Hina)