Zaustavljen pljačkaški niz

Ukrao pet automobila i provalio u sedam kuća

Slika nije dostupna
Zagrebačka policija uhvatila je 30-godišnjeg lopova kojega sumnjiči da je u posljednja četiri mjeseca na zagrebačkom i riječkom području ukrao pet automobila i provalio u sedam kuća, stanova i apartmana.

Osumnjičeni je policiji od ranije poznat po velikom broju kaznenih djela, a u trenutku uhićenja za njim je bila raspisana tjeralica karlovačke policije, pa je nakon kriminalističke obrade odveden u zatvor u Karlovcu.

Policija 30-godišnjaka sumnjiči da je od srpnja ove godine na zagrebačkom području području ukrao četiri osobna automobila marke 'passat' i 'golf', dva je pokušao ukrasti, a u tri je provalio.

Istodobno je, kažu u policiji, provalio u šest obiteljskih kuća i stanova na području Zagreba te u jedan apartman na području PU primorsko-goranske, gdje je ukrao i automobil 'VW Touran'.

Ukupno materijalna šteta u tim krađama i provalama procjenjuje se na gotovo 600.000 kuna.

Policijskom istragom otkrilo se da je osumnjičenome u kriminalu pomagao 32-godišnjak, a dio ukradenih stvari pronađen je kod 29-godišnjaka na karlovačkom području. Njih dvojica do sada nisu bili evidentirani u policiji, a sada im prijete prijave zbog pomaganja u počinjenju kaznenih djela i prikrivanja.

Povezane teme